Prawo spadkowe – zalety korzystania z adwokata.

Jeśli znajdujemy się w sytuacji, w której jesteśmy spadkobiercami i odziedziczyliśmy spadek, nie powinniśmy zwlekać z konsultacją prawną. Będziemy mogli w ten sposób dokładnie zapoznać się z prawami i obowiązkami, które dotyczą dziedziczenia majątku po śmierci spadkodawcy.

W czym pomogą kancelarie prawne?

Kancelaria prawna oferuje kompleksową obsługę prawną związaną z postępowaniem w sprawie spadku. Dotyczą one głównie zachowku, działu spadku oraz stwierdzenia nabycia spadku.

Współpraca z mecenasami w pierwszej kolejności dotyczy doradztwa w zakresie przyjęcia albo odrzucenia spadku. Bardzo ważna jest pomoc adwokata, kiedy sytuacja dotyczy tego niechcianego, obejmującego długi.

Zakres pomocy prawnej dotyczy w szczególności:

  • doradztwa prawnego we wszystkich sprawach spadkowych,
  • doradztwa prawnego dotyczącego dziedziczenia długów,
  • pomocy w przygotowaniu odpowiedniego dokumentu, takiego jak testament,
  • spraw związanych z podważeniem ważności testamentu,
  • prowadzenia spraw, które dotyczą stwierdzenia nabycia spadku na podstawie umowy albo testamentu we wszystkich instancjach,
  • prowadzenia spraw o dział spadku, czyli przygotowania umowy, złożenia wniosku oraz reprezentacje we wszystkich instancjach.

Jakie są największe korzyści z pomocy prawnej adwokata?

Korzystając z usług adwokata, możemy liczyć na indywidualne podejście dopasowane do konkretnej sytuacji i potrzeb klienta. Bardzo dużą zaletą jest również pełne zaangażowanie kancelarii prawnej, dyspozycyjność mecenasa i stały kontakt w załatwianiu bieżącej sprawy.

Prawnicy szukają także jak najlepszego rozwiązania, aby na tej podstawie wybrać odpowiednią ścieżkę procesową. Klient może liczyć również na rozsądny model działania, przejrzyste zasady współpracy oraz jasno określone koszty całego postępowania.

Radca prawny oferuje również doradztwo w kwestii zachowku, prowadzeniu spraw o zachowek, czyli jego dochodzenie i obrona przed zapłatą zachowku oraz pomoc w kwestii wydziedziczenia.

Komu należy się zachowek?

O zachowek po rodzicach, mężu lub żonie możemy starać się zawsze. Natomiast w przypadku dziadków tylko wtedy kiedy ich dzieci, czyli nasi rodzice, nie mogą go odziedziczyć, ponieważ nie żyją.

Prawo do zachowku w przypadku naszych dzieci, które zmarły przysługuje nam tylko wtedy, jeżeli nie mają one swoich własnych dzieci. Nawet jeżeli byliśmy najlepszą siostrą czy bratem to zachowek po rodzeństwie nigdy nam nie przysługuje.

Zachowek nie będzie również należał się małżonkowi pozostającemu w separacji ze zmarłym spadkodawcą. Jeżeli za życia spadkodawca złożył pozew o rozwód lub separację z winy drugiego małżonka i sąd przyznał mu rację to winnemu małżonkowi nie przysługuje zachowek.

Jak widać sprawy o spadek i zachowek są dość skomplikowane, więc ciężko jest samemu zająć się takim postępowaniem. Zdecydowanie lepiej jest wynająć adwokata, który ma doświadczenie w tego typu sprawach i szybko znajdzie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Prawnik, który działa w tym temacie od lat, doskonale będzie wiedział co zrobić, aby uzyskać wyższy zachowek, zwłaszcza gdy chodzi o duże pieniądze, które podlegają opodatkowaniu. Warto więc skorzystać z usług kancelarii adwokackiej, aby dowiedzieć się, jak prawo spadkowe może działać na naszą korzyść.

Czytaj dalej na stronie https://dm-adwokaci.pl/uregulowanie-opieki-nad-dzieckiem-w-porozumieniu-rodzicielskim-a-w-wyroku-rozwodowym/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *