Opieka nad małoletnimi dziećmi

   Rozwód w większości przypadków nie jest przyjemnym wydarzeniem. Bolesna sytuacja może być jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli małżonkowie mają wspólne małoletnie dzieci. Między małżonkami, którzy zdecydowali się na rozwód, toczy się spór, z którym rodzicem będą mieszkać dzieci po rozwodzie. Warto skorzystać z porady prawnej u adwokata w Gdańsku rozwód wtedy będzie mniej stresujący i będą większe szanse na uzyskanie satysfakcjonującego orzeczenia.

Jakie aspekty bierze pod uwagę sąd przy podejmowaniu decyzji o miejscu zamieszkania dziecka?

    Sąd bierze pod uwagę, który z rodziców wykazuje większą troskę o dziecko, wiek dziecka, przywiązanie do każdego z rodziców, osobiste cechy rodziców.  Zdolność do stworzenia odpowiednich warunków materialnych, atmosfery moralnej i psychologicznej oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu wykształcenia. Może okazać się niezbędna opinia małoletniego dziecka, co będzie brane pod uwagę przez sąd. W takiej sytuacji niezbędny jest Adwokat rozwód Wrocław odnotowuje na swoim terenie wiele, sąd zawsze stawia na dobro dziecka i pod tym kątem podejmuje decyzje o jego miejscu zamieszkania.

    Najważniejsze w sporach związanych z procedurą uczestnictwa rodziców w wychowywaniu dzieci jest to, że uwzględniane są przede wszystkim interesy i potrzeby dzieci. Idealną opcją jest usiąść przy stole negocjacyjnym i zdecydować, w jaki sposób życie dzieci zostanie zorganizowane w nowych warunkach, gdy rodzice mieszkają osobno. Jeśli to nie zadziała, rodzic może wystąpić do sądu z pozwem, aby ustalić miejsce zamieszkania dzieci i ustalić procedurę uczestnictwa drugiego rodzica w ich wychowaniu.

Trudności podczas rozwodu w Katowicach

   Jeśli ktoś zadecydował, że rozwodu nie da się uniknąć, to w celu zmniejszenia nerwów powinien skonsultować się z prawnikiem rodzinnym. Szybko, profesjonalnie i bezproblemowo przygotuje wszelkie dokumenty, ochroni prawa klienta w sądzie i pomoże w szybszym rozpatrzeniu sprawy.

Składając wniosek o rozwód, powód ma prawo do złożenia takich wniosków:

  • Wymagania dotyczące podziału nieruchomości
  • Wymagania dotyczące alimentów na dziecko lub alimentów na siebie
  • Orzeczenie, z kim dzieci zamieszkają.

   Jeśli małżonkowie rozwodzą się pokojowo, mogą samodzielnie podzielić majątek, ustalić, z kim będą mieszkać dzieci i jaka kwota alimentów zostanie wypłacona. Wszystkie te dane będą brane pod uwagę przez sąd podczas rozprawy rozwodowej i wówczas sprawa zostanie rozpatrzona tak szybko, jak to możliwe. Ale w tym przypadku również potrzebna pomocy adwokata, który przygotuje wszystkie dokumenty zgodnie z przepisami i przekaże je do sądu. Ponadto często spotykane są nietypowe sytuacje, w których istnieje wiele pytań i trudności, które może rozwiązać tylko prawnik.

Czy potrzebny będzie adwokat?

   Wykwalifikowany adwokat jest biegły w rozwodach Katowice to jedno z miast na Śląsku, które posiada wiele kancelarii prawniczych wspierających klientów w sporach rodzinnych. Prawnik podejmie się przygotowania wszystkich roszczeń, wesprze klienta na rozprawie, pomoże stworzyć linię postępowania w celu zaspokojenia roszczeń i jeśli to konieczne, pomoże złożyć odwołanie.

   Trzeba wiedzieć, że wyrok w sprawie rozwodowej nie jest trwałym wskazaniem jak będzie wykonywana opieka nad dzieckiem. Każdy rodzic po orzeczeniu rozwodu, ma możliwość założenia sprawy o zmianę wyroku w zakresie spraw związanych z dzieckiem. Najczęściej dotyczy to podwyższenia lub obniżenia alimentów, kontaktów z dzieckiem, miejscem zamieszkania dziecka czy ograniczenia władzy rodzicielskiej. Sąd po zapoznaniu się z nowymi okolicznościami podejmie stosowną decyzję i wyda postanowienie najbardziej korzystne dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *