Szkolenia podatkowe – dlaczego warto?

W przeciągu ostatnich czterech lat prowadzenie własnego biznesu w Polsce stało się jeszcze trudniejsze niż dotychczas. Wprowadzono szereg nowych podatków, danin i zobowiązań, a działania kontrolne podejmowane w ramach tzw. domykania luki podatkowej uprzykrzają życie wielu przedsiębiorcom. Co można zrobić, by w szybki sposób uzupełnić swoją wiedzę, tak, by nie popełniać błędów przy rozliczeniach?

Szkolenia podatkowe

Jeśli jesteś księgowym, dyrektorem finansowym, finansistą, doradcą podatkowym, menedżerem czy właścicielem firmy, samodzielnie rozliczającym się z podatków musisz posiadać bieżące informacje dotyczące prawa podatkowego. Świetnym sposobem na aktualizację posiadanej wiedzy są szkolenia podatkowe Warszawa, podczas których doświadczeni doradcy omawiają najważniejsze (choć nie tylko) zmiany w bieżącej ordynacji podatkowej. W ramach takiego szkolenia można dowiedzieć się nie tylko o tym, jak rozliczać podatki, co można traktować jako koszty, ale również można dowiedzieć się czegoś więcej o optymalizacji podatkowej, podatkach lokalnych, cenach transferowych. Omawiane są również nieco bardziej niszowe zagadnienia jak podatki od kryptowalut i tokenizacja, a to wszystko na przykładach z życia wziętych. 

Co istotne, szkolenia takie są prowadzone przez doświadczonych praktyków, na co dzień zajmujących się zagadnieniami związanymi z podatkami – decydując się na nie mamy pewność, że otrzymana wiedza będzie maksymalnie skupiona wokół rozwiązywania problemów, na jakie możemy natknąć się w praktyce zawodowej. 

Szkolenia VAT

Kwestie związane z rozliczaniem podatku VAT to szczególnie istotna tematyka dla średnich i dużych przedsiębiorstw. W minionym i bieżącym roku zaserwowano nam szereg zmian, między innymi nadchodzący od września obowiązkowy split payment, wyłączenie niektórych branż z możliwości korzystania ze zwolnienia VAT i liczne drobniejsze zmiany „optymalizujące” system podatkowy (m.in. dotyczące jednolitego pliku kontrolnego, etc.).

W związku z licznymi kontrolami niejedna osoba prowadząca działalność lub odpowiedzialna za jej finanse czuje się zestresowana odpowiedzialnością, jaka może na nią spaść za ewentualne niedopisania. Aby ich uniknąć, warto skorzystać z doświadczenia osób, które zajmują się tym na co dzień i mogą podsunąć przydatne rozwiązania, nie tylko od strony technicznej, ale również podzielić się praktycznymi poradami. 

Szkolenia CIT

Firmy posiadające osobowość prawną zobowiązane są również do rozliczania podatku CIT. Choć jest to podatek o dość nieskomplikowanej konstrukcji, od tego roku wprowadzono obniżoną stawkę tego podatku, możliwą do uzyskania po spełnieniu kilku określonych wymogów. Między innymi pokrywają się one z definicją małego podatnika. Istnieje jednak niestety kilka okoliczności, które definitywnie wyłączają nas z możliwości skorzystania z preferencyjnej stawki. O tych i innych zagadnieniach, pozwalających lepiej gospodarować osiąganymi zyskami można dowiedzieć się również na organizowanych szkoleniach, dotyczących wyłącznie podatku CIT i jego rozliczania. 

Czytaj wiecej na stronie partnera
https://akademialtca.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *