Przekaż dziecku samochód zgodnie z prawem

Odsprzedaż samochodu własnemu dziecku? Dla wielu nadal taka opcja nie wchodzi w grę. Przekazanie własności majątku odbywa się w tym przypadku na innych zasadach. Wiele osób decyduje się w tej sytuacji na przekazanie samochodu dzieciom lub wnukom w formie darowizny. Jednakże to spełnienie wszystkich wymogów z tym związanych determinuje zgodność darowizny z przepisami i jej właściwe wejście w życie. O czym mowa?

Czym jest darowizna?

Ci, którzy nie wiedzą czym jest darowizna z pewnością mieli z nią do czynienia w swoim życiu w tej lub innej formie. Według przepisów obowiązujących w Polsce darowizna jest niczym innym, jak podpisaniem umowy lub sporządzeniem aktu notarialnego, na bazie których określona część majątku nieodpłatnie przechodzi z rąk darczyńcy do obdarowywanego. Wynika stąd więc, że osoba, która decyduje się przekazać darowiznę nie oczekuje za swoje działanie zapłaty. To szczególnie istotna kwestia z punktu widzenia relacji rodzice- dzieci.

Przekazanie samochodu

By umowa darowizny samochodu miała umocowanie prawne musi spełnić kilka warunków. Przede wszystkim chodzi o odpowiednie elementy dokumentu, które warunkują jego wejście w życie. Należą do nich określenie daty i miejsca podpisania umowy, stron darowizny, a przede wszystkim jej przedmiotu. W tym przypadku warto dokładnie opisać rok produkcji auta, jego rejestrację, czy numer nadwozia. Wszelkie inne, niezbędne elementy umowy darowizny znaleźć można na rzetelnych platformach internetowych, które za wzory dokumentów nie pobierają dodatkowych opłat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *