Biorę rozwód. Co mnie czeka?

Obecnie obserwuje się zjawisko, zgodnie z którym większość małżeństw zawieranych przez ludzi przed 25. rokiem życia kończy się rozwodem. Przyczyn tej decyzji jest wiele, a wśród najpopularniejszych wymienia się niezgodność charakterów, czy zbyt pochopną decyzję o ślubie. Unieważnienie małżeństwa niesie za sobą także szereg konsekwencji, z którymi muszą zmierzyć się młodzi rozwodnicy. Na co być gotowym i przed czym się bronić?

 

Odpowiedni prawnik

 

Rozwód to przede wszystkim batalia, która kończy się wyrokiem sądowym. Aby odpowiednio przygotować się do wszystkiego, co czeka nas podczas rozprawy powinniśmy zadbać o wsparcie ze strony doświadczonego prawnika. Istnieje bowiem wiele specjalizacji, w których dany adwokat sprawdza się najlepiej. W naszym interesie leży, by znaleźć takiego, który przed sądem wywalczy od małżonka wszystko, czego chcemy, a gra toczy się często o dużą stawkę. Rozwód bowiem to nie tylko orzeczenie o unieważnieniu małżeństwa, lecz także podział majątku, czy opieki nad dziećmi.

 

Kto ma rację?

 

Rozwód między małżonkami kończy się zazwyczaj złymi relacjami obojga. To, co dzieje się podczas procesu dotyka bowiem wszystkich. Najważniejszym jest, aby pamiętać, że walka zaczyna się na długo przed pierwszą rozprawą. Cenne są więc wszystkie informacje, które posiadasz o współmałżonku. Mogą one grać dużą rolę w sprawie o podział majątku, czy opieki nad dziećmi, lecz także w orzeczeniu winy rozpadu małżeństwa. Ta bowiem wymaga odpowiedniej argumentacji i zebrania dostatecznych dowodów, by stwierdzić kto zawinił rozpadowi.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *