Ile kosztuje dobra porada prawna?

Porady prawne są szczególnym rodzajem usług, wykonywanym przez osoby legitymujące się konkretnymi do tego uprawnieniami. Jest to dość szeroka grupa zawodowa, której pomoc może być potrzebna niemal w każdej dziedzinie życia zawodowego, prywatnego czy społecznego. Ogromne zapotrzebowanie i specyfika doradztwa prawnego mają zasadniczy wpływ na kształtowanie się cen usług w poszczególnych kancelariach.

Jak kształtują się ceny porad prawnych?

Panuje powszechne przeświadczenie o tym, że pomoc prawnika w różnych sprawach kosztuje niebotyczne pieniądze. Tymczasem dobra kancelaria prawna to taka, której ceny są możliwe do przyjęcia przez potencjalnego klienta. Stawki ustalane są zależnie od skomplikowania sprawy, szacowanego czasu na jej rozwiązanie, oraz zwykle także miejsca siedziby prawnika. W większych miastach usługi prawne zwykle są po prostu wyższe. Dla przykładu, kupując mieszkanie na rynku pierwotnym w Warszawie za usługi notariusza zapłacimy od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Ale jeśli udamy się do notariusza nieopodal stolicy, to kwota ta znacznie maleje.

Porady prawne także online

Mając na uwadze ceny usług prawnych należy pamiętać, że w prostych sprawach można skorzystać z pomocy kancelarii prawnych w Internecie. Ceny takich porad są jeszcze niższe, a do tego można otrzymać je w bardzo krótkim czasie.

Warto pamiętać, że usługi prawne, choć są usługami specyficznymi, podlegają zwykłym prawom rynku. Także prawnicy chcą zachęcić klienta dobrą ceną, dlatego kierowanie się wyższym kosztem usług prawnych wcale nie musi zapewnić lepszej ich jakości.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *