Porady prawne dla zatrudnionych i pracujących

Pracowniku, prawo jest po twojej stronie

Witryny zawierające reklamę kancelarii lub dobrego adwokata niejednokrotnie są skonstruowane jako małe skarbnice wiedzy. Można na nich znaleźć mnóstwo porad i podpowiedzi, w jaki sposób poradzić sobie z wieloma zagadnieniami prawnymi, nie wydając ani grosza na pomoc prawnika. Mogą być tematyczne, na przykład wiązać się z prawem pracy. Tego typu witryny nie wyróżniają się samą treścią – w sieci znaleźć można rady na każdy temat, więc również i prawne – ale czymś znacznie ważniejszym, rekomendacją wybranego mecenasa prawa. Dzięki temu z porad i innych informacji chętnie korzystają nawet osoby, które nie doceniają zbytnio internetowych baz wiedzy, bo nie są pewni ich jakości. Jeśli chodzi o prawo pracy, o ile przy okazji można poznać bardzo dobrego specjalistę od tej dziedziny, strony zawierające rady i tricki w jaki sposób poradzić sobie z różnymi problemami związanymi z umową, wynagrodzeniem, mobbingiem w miejscu pracy są bardzo chętnie i często odwiedzane.

Spadki, rozwody, wszystko w jednym

Niektórzy prawnicy specjalizują się tylko w konkretnych zagadnieniach prawnych. Żeby zlokalizować właśnie takie strony, można posłużyć się wyszukiwarką prawników. Efektem skutecznego wyszukiwania mogą być na przykład witryny poświęcone w całości zagadnieniom związanym z prawem spadkowym. Codziennie informacji takich poszukują setki, czy nawet tysiące osób, gdyż problemy ze spadkiem lub testamentami zdarzają się nadzwyczaj często. Dobrze jest, gdy znajdując potrzebne treści można od razu zweryfikować je u odpowiedniego specjalisty (np. wysłać maila lub porozmawiać przez skype korzystając z kontaktów na stronie).

2 komentarze

  • Żywotek

    Generalnie nie ufam internetowi, bo każdy może tam umieścić jakieś informacje w ogóle wyssane z palca. Ale gdy ktoś podpisuje się swoim nazwiskiem i jeszcze świadczy swoją pozycją zawodową… Cóż, nie powinny być wtedy nieprawdziwe.

  • Lidka02

    Brak zaufania do takich treści wynika z tego, że ludzie sami siebie nie szanują i niestety lubią oszukiwać innych. Na szczęście na stronach prawników, kancelarii radców prawnych oraz podobnych informacje są rzetelne i wiarygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *