Doświadczenie prawnika

Doświadczenie i wiedza nie biorą się znikąd

Liczne kancelarie radcowskie, prawnicy przyjmujący gdziekolwiek w ramach prywatnej praktyki, zespoły radców prawnych reklamują się przed klientami bogatą wiedzą teoretyczną i „wieloletnim doświadczeniem”. O ile wiedza jest pozyskiwana podczas uczestnictwa w toku nauki wybranego kierunku studiów, z doświadczeniem bywa różnie. W jaki sposób się je uzyskuje? Każdy adwokat może rozpocząć praktyki w kancelarii samodzielnie lub jako członek większego zespołu. Dla młodych adeptów kierunków związanych z prawem jest to czas na zdobywanie niezbędnego obycia praktycznego. Poznawanie klientów, ich potrzeb, wielu zaplątanych i nieraz przykrych problemów sprawia, że dana osoba uczy się, jak skutecznie pomagać i jak przy okazji nie popadać w zniechęcenie do swojej pracy. Osoby, które odnajdą się w takim sposobie działania, niejednokrotnie zakładają własną kancelarię, udzielają porad poprzez różne kanały np. z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Niezbędnym elementem na tym etapie jest również strona internetowa – swoista wizytówka. Często dzięki takiej stronie prawnik może zyskać klientów spoza swojego miejsca zamieszkania.

Internet a doświadczenie

Obecność witryny w sieci tworzy sporo okazji do poznania klientów z całego kraju – bardzo różnych. Oczywiście na początku trzeba się jakoś wybić, żeby klienci zdecydowali się na właśnie te usługi wśród tysięcy innych, co osiąga się np. za pomocą merytorycznych treści, pracy nad własną reputacją oraz odpowiedniego pozycjonowania.  Niektóre witryny umożliwiają pozostawianie komentarzy – zyskanie pozytywnych od zadowolonych klientów jest sposobem promocji oraz wyznacznikiem tego, jak jest duże doświadczenie danego specjalisty od prawa.

2 komentarze

  • Yother

    Komentarze można kasować, można też je pisać lub kupować, nie jest to więc jakiś szczególnie istotny „drogowskaz”.

  • Rigga

    Na pewno obecność witryny w sieci, otworzenie się na kontakty z klientami również w ten sposób, generuje sporo doświadczenia. Są to tak samo bogate przypadki jak te występujące podczas praktyki na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *